Byłem po drugiej stronie. Przeżyłem 4-dniową śmierć kliniczną przez nałóg. Dziś z mikrofonem w dłoni staję przed 500 młodymi ludźmi, by ostrzec ich przed tym, co czai się tuż obok – uzależnieniem z komputera, używkami ze sklepu czy proszkiem zamawianym z paczkomatu.
To było niezwykłe, pełne emocji i mocnych pytań spotkanie w Radzyniu Podlaskim. Właśnie tak inaugurujemy wielką ogólnopolską trasę: „KTO NIE ROBI PRZERWY… SZYBKO TRACI NERWY”. Slogan, który wielu z Was kojarzy jeszcze z mojego programu WuWuA w 2001 roku, dziś – dla pokolenia, którego nie było wtedy na świecie – nabiera ratującego życie znaczenia.
W tym filmie usłyszycie szczerą prawdę o tym, jak cienka jest granica między niewinną zabawą a wielką tragedią. Przestrzegam przed współczesnymi narkotykami syntetycznymi i opowiadam poruszającą historię Mateusza – zdolnego chłopaka, którego nałóg już nam zabrał i o którym przygotowuję film.
Pamiętajcie, jak mawialiśmy w MONAR-ze: „Nie hołdujemy bezradności”. Najgorsze, co można zrobić, to milczeć. Oglądaj do końca, reaguj i rozmawiaj z bliskimi. Czasem jedna reakcja może ocalić komuś życie.
Wielkie brawa i gratulacje dla samorządowców, radnych oraz dyrekcji szkół (SP 1 i SP 2) z Radzynia Podlaskiego. Potraficie dbać o swoje dzieci!


Dodaj komentarz